ЮРІЙ ЯНОВСЬКИЙ – МИР (ЖИВА ВОДА) – XXIX-XXXIV – Юрій Яновський – Оповідання

Крім психологічних проблем, з якими стикається кожна маленька людина, яка виховується в неповній сім`ї, виникають і фінансові труднощі. Малюк без тата вважався ганьбою для сім`ї, природно, що ні про яке посібнику матерям-одиначкам у той час не могло йти й мови. Важливо врахувати, що допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги. Законом не передбачено відмови у призначенні допомоги на дітей одиноким матерям у разі, коли працездатні члени сімї не працюють, не навчаються, не здійснюють догляд. Для перегляду необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення та подати декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї). Допомога надається, у випадку якщо є різниця між середньомісячним доходом сімї та прожитковим мінімумом для дитини, тобто по суті допомога залежить від доході родини за шість місяців перед зверненням до УСЗ. Чи надається допомога у випадку, якщо матір не перебуває в зареєстрованому шлюбі з особою з якою вона веде спільне господарство ? Потрібно зазначити, що жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.

buy Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, виплати на другу дитину 2023 при народженні професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I – IV рівнів акредитації, – до закінчення такими дітьми виплати на другу дитину 2023 при народженнівчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Чи продовжується виплата допомоги у випадку навчання дитини ? У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім’ї, наданого центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. Чи надається допомога на дітей, які перебувають на повному державному утриманні ? Ні не надається. Водночас якщо дитина, яка перебуває на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави, під час літніх канікул перебуває вдома, зазначена допомога нові виплати при народженні другої дитини 2023значається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу про те, що дитина в цей час не перебувала на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави. Однак якщо у дитини є тато, незалежно від того, живе він з ним чи ні, то новоспечена мама за законом не може вважатися самотньою.

Однак це зовсім не так, адже одна справа – сувора буква закону, і зовсім інша – простий мовний зворот. Відповідно до закону, самотньою мамою зізнається жінка, яка сама привела на світ і виховує малюка, не будучи в шлюбі. Якщо вона привела на світ дитину, не перебуваючи на той момент у шлюбі, і батьківство не було встановлено належним чином, тобто в судовому або добровільному порядку. Якщо вона ні з ким офіційно не перебувала у шлюбі, а самостійно удочерила або усиновила дитину. До складу сім’ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, виплати на другу дитину 2023 при народженні включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, виплати на другу дитину 2023 при народженні але мають спільних дітей. Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних скільки дають за другу дитинукладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на підставі довідки навчального закладу – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Якщо жінка втратила чоловіка, тобто стала вдовою, то вона не визнається самотньою матір`ю, відповідно, розраховувати на щомісячну допомогу не доводиться. У сучасному світі, де шлюб вже давно не є чимось священним, жінки, які виховують дитину без чоловіка, зустрічаються часто-густо. Значить, незважаючи на те, що вони виховують одну дитину або декілька дітей без чоловіка, відповідні виплати на другу дитину 2023 при народженні їм не покладені. Що робити у випадку коли особа народила дитину за межами України і не може подати документ, який підтверджує той факт, що вона є одинокою матір’ю? При цьому жінці видається офіційна довідка, що підтверджує її статус. Крім того, у новоспеченої мами на руках є що вступило в законну силу рішення суду про те, що чоловік не є батьком. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається. Також розраховувати на щомісячну допомогу можна, якщо вона народила малюка через 300 днів і більше після офіційного розірвання союзу з батьком крихітки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *