Пособия и льготы матерям одиночкам

Як далеко до Веселої Кам’янки! Як тут було красиво, на цім згористім місці! Коли б пустити її до цієї балки, от було б полег­шення й безпосередня вигода. Коли б не Стоколосів здоровий глузд і відчуття гумору,- ота слава наробила б нещастя: йому не вистачило б часу для роботи й він загубив би рекорди. І Кіндрат Дем’янович взявся оповідати, як до їхньої шахти спустили дослідний зразок врубівки, щоб перевірити продуктивність,- наче тільки вчора він розлучився з сином і більше йому ні про що говорити. З-за гори долинув гомін, до балки спускалося кілька людей, і між ними старий Кривохижа з сином Дем’янком. Чекаючи, що вдариться спиною об стіну, Дем’ян відчув за собою порожнечу й збагнув, що доля по­силає йому порятунок,- це був старий штрек, яким під­возили колись до кліті вугілля, доки не перейшли на нижчі горизонти. » Всі засміялися й вирішили – по-перше, опреділити інструмен­тальною зйомкою, чи є сюди з шахти похилість, по-друге, обслідувати детально цей штрек, чи годиться він як річи­ще підземного потоку, що наллє балку водою… В останні секунди відчув, що не може чекати, доки його підведуть до дірки в землі й штовхнуть на дно шахти, ве­ликий гнів налив жили міццю, він гукнув: «Смерть німе­цьким загарбникам! Його кидали до шахти, коли яма встигла вже проковт­нути багато жертв, і ніхто не вмирав розчавлений, безсло­весний!

Стоколос був витвір радян­ської системи виховання і тому, дізнавшися, homepage що відстає шахта сусідньої рудоуправи, яка з ним змагається, не радів з того, а заїздив до бурщиків у хату чи в гуртожиток, починав довгу розмову про різні сторонні речі, доки, нареш­ті, доходив до істотного, або самі господарі не витримували й починали виправдуватись, що в них на шахті атмосфер не хватає, свердла не тим металом наварюють і не так заточують, відпалений забій ніяк не приводять до ладу і багато інших мотивів. Стоколос тікав од слави, як міг, але вона ступала за ним по п’ятах, завдаючи багато прикростей, зайвої метушні, забираючи вільний час. Дарина сиділа в чужій хаті наче засватана – чого вона тут і нащо вдерлася до чужого життя? Ніяких невістчиних речей не зосталося, «добре, що хоч Дем’янків портрет переховала,- сказала Лукеря Павлівна,- все-таки щось зосталося, бо в тому музеї на карточці наче чужа людина… Шахтарі раптом загомоніли, наче Даринин голос повер­нув їх до сучасного, один розповів, як витягали з шахти трупи героїв і нікого не пізнавали, як поховали на площі, думаючи, що й Дем’яна ховають. Стоколос брав за барки компресор- щиків, creativearticlehub.com примушував їх ремонтувати труби, давати відповід­не тиснення, сам перевіряв бури.

Григорко нарешті побачив, як добувається залізна руда і яких верховин мистецтва досягнув бурщик Стоколос. » Де- м’ян мав певну звістку, що батьки й дружина загинули, а будиночок спалено,- такі відомості, як і батьки про нього самого. Таким чином, після оплати квитанції, скільки дають за другу дитину жінці повернуть певну суму. Ось нові виплати при народженні другої дитини 2023йшов батько й закашлявся од радості, ніяк не міг вимовити й слова. Ось вони йдуть поруч неї, і серце її крається навпіл,- один бравий військовий з медалями на грудях, webpage в шинельці наопашки, а другий із золотими кучерями – майстер. Любу й Варвару Кіндрат Дем’янович на другий день сам одвів до гуртожитку і влаштував якнайкраще. «Ви, мабуть, Дем’ян- ко,- проговорила Дарина,- заходьте, будь ласка, й роздя­гайтеся, мама ваша пішла по пайок, а Кіндрат Дем’янович побіг до шахти, там привезли нову врубову машину… Кіндрат Дем’янович кинувся підводити, намагаючись уник­нути її погляду. На цій підставі залиши­ла Дарину в себе аж до того дня, коли справді постукав у двері її син – загиблий і похований Дем’янко.

» – «Навпаки – щастя, син з мертвих повер­нувся! «Не одвертайся,- суворо наказала стара, ще й тупнула ногою,- ви так мене вбити можете! Він був дуже молодий, і його слава ще трохи муляла йому, змушувала триматися дещо напружено. Раптом ноги його черкнули об трос, що, намертво затис- нутий руїнами копра, звисав у шурфі, певно, до самого дна, де вибухнула кліть із толом. Дарина торкнулася куща, й листя посипалося, як із рукава. А свою професію він любив, як свято працьовитих рук, кмітливої голови, завзятого характеру. Тут і з’явився Дем’янко з кладовки, він убрався в крей­ду, і Лукеря Павлівна машинально почала чистити йому гімнастерку на спині, оббивати рукою, а він тулився до материних грудей, некажучи й слова. Може бути, поки дитина маленька це і не принесе клопоту, але от коли він виросте, то буде задавати масу питань з цього приводу. Лукеря Павлівна стріла її радо й одразу скільки платять за другу дитину 2023явила, що така жіночка обов’язково принесе щастя в хату. До селища Даривиплата на другу дитину 2023 поверталася поволі, хоч думки її летіли на крилах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *