Переводять на пів ставки та звільняють. Як медики «отримують

Вечер в пригороде design illustration Максимальних розмірів заплат НСЗУ не встановлює. Адже НСЗУ не встановлює заробітні плати в медзакладах, а лише оплачує надані медичні послуги за договором. За даними міністерства, на той момент усі підрозділи екстреної допомоги отримали від НСЗУ 100% коштів, необхідних для виплати підвищеної зарплати за січень. Але окремого фінансування під це не виділили – все за рахунок коштів, які лікарні одержують від НСЗУ в рамках оплати за медичними пакетами, пише «Політика країни». Отже, зарплата медсестри після реформи залежить від освіти, займаної посади та кваліфікаційної категорії, яку одержують за підсумками атестації. Спочатку вкажемо нормативні акти, що визначають, яка зарплата в медсестри. Тож слід вважати, що мінімальна заробітна плата медсестри з усіма підвищеннями, доплатами, надбавками та преміями не повинна бути меншою за 13 500 грн. У 2023 році мінімальна заробітна плата для лікаря та фармацевта повинна становити не менше 20 000 грн, медичної сестри/брата та спеціаліста з реабілітації – не менше 13 500 грн. У 2023 році мінімальна заробітна плата для лікаря, фармацевта та фахівця з реабілітації – не менше ніж 20 000 гривень, медичної сестри/брата – не менше ніж 13 500 гривень.

Підвищення зарплати вчителів у 2019 році в Україні. Тарифна сітка Уряд встановив суми мінімальної оплати праці лікарів та медичних робітників у 2023 році. «Основні показники бюджету цього року – це зростання зарплат лікарів. У МОЗ стверджують, що відтоді як лікарні стали самостійними підприємствами, відповідальність за розподіл бюджету лікарні та раціональне використання коштів покладено саме на керівника медичного закладу. От тільки чи підуть кошти саме на зарплати – залежатиме від керівника лікувального закладу. Окремі установи обіцяють диференціацію зарплат пізніше – через один-три місяці, коли акумулюють необхідні кошти на рахунках, але це демотивує медиків, виходить, навіть ковідні доплати увійшли до загальної зарплати в 20 тисяч. Деякі комунальні лікарні все ж зробили доплати – хто по 500 гривень, хто по кілька тисяч. 13 500 – для медичної сестри, 20 тисяч гривень – для лікаря. За переведення людей на пів ставки при збереженні повного завантаження у МОЗ погрожують роботодавцям штрафами у 65 тисяч гривень. Також у міністерстві повідомили, що перевірятимуть медустанови – чи платять вони підвищені зарплати і чи не переводять людей примусово на неповний оклад. Минулого місяця Кабмін затвердив ухвалу, якою заднім числом підвищив зарплати медикам: лікарі мають отримувати не менш як 20 тисяч на місяць, а медсестри – не менш як 13,5 тисячі гривень. У Мініфіні зазначили, що важливим напрямом є реалізація програми медичних гарантій, на яку передбачено 157,3 млрд гривень.

Розділяємо 35 млрд грн на 300 тис. Нагадаємо, що уряд встановив розмір базової зарплати медикам: не менше ніж 20 тис. Це завжди було більше питання грошей, ніж взагалі виїзду. Апострофу” – Це класична популістська маніпуляція, яка не має нічого спільного з реальним станом справ”. 4. Держава має поважати свободу підприємницької діяльності – будь-яка спроба навіть законом запровадити обов’язковість певного рівня зарплати буде втручанням в таку свободу, що може спричинити порушення прав медиків, наприклад, коли керівник лікарні у межах спроможності закладу буде приймати рішення про переведення деяких працівників на 25-50% ставки для економії коштів лікарні. На підставі цього документа керівник установи повинен видати наказ або розпорядження про відрахування із зарплати працівника зайвих сум. На початку лютого в МОЗ заявили, що «гідна заробітна плата – вже реальність». У регіонах багато медиків також скаржаться, що грошей вони не отримали ні 2 лютого (коли про виплати звітував Ляшко), ні 7-го (коли він обіцяв зарплати тим, хто їх не отримав на початку місяця), ні станом на сьогодні.

І з 7 лютого мали розпочатися виплати підвищених зарплат. Тобто немає диференціації зарплат залежно від категорії лікаря, його стажу, навантажень тощо. Тобто щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування. За його словами, такі зарплати отримуватимуть всі медики, які працюють із програмою медичних гарантій. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко стверджує, що підвищені зарплати вже платять. Однак на місцях кожен керівник може додатково преміювати працівників, які якісно виконують свою роботу», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. «Вочевидь, web site що на своє виправдання представники центральної влади казатимуть, мовляв, ми гроші дали, а на місцях всі наші рішення саботують: у всьому винні місцева влада та головні лікарі. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило дані, яку зарплату зараз отримують лікарі. Тому Міністерство охорони здоров’я очікує, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів суттєво підвищувати заробітні плати медикам. Нагадаємо, що відповідно до медичної реформи фінансування закладів первинної ланки медицини відбувається не за територіальним принципом, а за кількістю підписаних декларацій. Адже лікарка вже підписала 1869 декларацій з пацієнтами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *