Верховна Рада України

Враховуючи, що бюджетна реформа має відбуватися поетапно, фракція запропонувала в бюджеті наступного року надати містам обласного підпорядкування повноваження формувати місцеві бюджети за принципами і нормами, передбаченими проектом Бюджетного кодексу. Перше. Комітет з питань фінансів наполягатиме на тому, щоб до другого читання в проекті бюджету всетаки знайшло відображення рішення про введення нормативного способу визначення сум міжбюджетних стосунків мінімум до рівня міст обласного підпорядкування. Ми переконані, що українське військо та ветерани потребують більшого фінансування, і при доопрацюванні проекту бюджету до другого читання ми пропонуємо це врахувати. Якщо врахувати доходи Пенсійного фонду (а він, за нашими розрахунками, буде в межах 16 мільярдів гривень), то ми бачимо, що до розподілу заплановано десь 59 мільярдів: 1 200 гривень у рік на людину, або 100 гривень у місяць. І якщо для дотування Пенсійного фонду необхідно направити і кошти Державного бюджету, то це слід передбачити в ньому. Щодо видаткової частини бюджету, то треба відмітити, що, як завжди, запропоновано незадовільне фінансування місцевих бюджетів. Я хотів звернути вашу увагу на неприпустимість зміни порядку формування (фінансування) дорожнього фонду. І, до речі, така ж система фінансування є і в бюджеті Російської Федерації. Тому фракція запропонувала передбачити в бюджеті 2001 року кошти для пільгового користування енергозберігаючими технологіями. Тому я хочу ще раз наголосити: якщо справді треба підтримати лізинговий фонд, то він повинен сприяти розвитку нашого вітчизняного сільськогосподарського машинобудування.

Я хочу подякувати комітету за те, що він підтримав запропоновану мною статтю щодо заборони фінансувати з бюджету України іноземні фірми, тобто купувати імпортні товари, якщо Україна може їх виготовляти. Оскільки запропонований проект бюджету не спрямований на розв’язання глобальних проблем розвитку держави, а розв’язання проблем, які для соціалістів є принциповими, фракція Соціалістичної партії “Лівий центр”, безумовно, не зможе його підтримати. Але ми повинні формувати цю нашу політику в державі і підтримати саме ці позитивні зрушення, які є. Він уже лобіює два типи іноземних комбайнів, у тому числі німецький “Клас”, замість того щоб підтримати свій “Славутич”, “Лан”, “Фермер”, замість того щоб дійсно вкладати кошти у власне сільгоспмашинобудування. З огляду на це, Міністерство фінансів, враховуючи, що презентація цього документу була проведена, обговорення цього документу, в тому числі в комітетах після цієї презентації в залі Верховної Ради також була проведена, просить народних депутатів всіх фракцій повернутися до розгляду цього документу в першому читанні та розгляду пропозицій бюджетного комітету та бюджетних висновків, які розглядалися 20 листопада. Гадаю, якщо врахувати пропозицію бюджетного комітету про збільшення дотацій місцевим бюджетам на 1 мільярд гривень, у тому числі зменшення вилучень з міста Києва, то можна істотно поліпшити фінансову забезпеченість місцевих бюджетів.

Оцей мільярд треба там врахувати. До цієї пропозиції треба прислухатися. Четверте. До голосування бюджету повинен бути затверджений розмір прожиткового мінімуму, який треба покласти у всі розрахунки бюджету. Міністерство фінансів, усі члени уряду взяли активну участь у роботі комітетів і фракцій при обговоренні показників проекту Державного бюджету. Я хотів би привернути увагу до того, що ми по суті маємо два варіанти проекту бюджету. Я виступаю від імені Комітету з питань фінансів і банківської діяльності і тому зосереджуся на доходних частинах бюджету. ВІНСЬКИЙ Й.В., член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, webpage власності та інвестицій (багатомандатний загальнодержавний виборчий округ, виборчий блок СПУ та СелПУ). Звіт та узагальнені висновки щодо роботи комісії подати на розгляд Комісії з питань законності і правової політики Верховної Ради і лише після того вносити їх на остаточний розгляд Верховної Ради. Я думаю, що нам потрібно зібратися і проаналізувати багато питань. Мені здається, що сьогодні ми повинні все-таки прийняти оці мінімальні заробітну плату і пенсії. Перше. Встановлення і виплата мінімальної пенсії в розмірі 118 гривень. І мінімальна зарплата у цій сфері має бути не менше 280 гривень. Податкова адміністрація може зайнятися реалізацією цього майна спільно з Фондом державного майна за його методикою, і це дасть змогу істотно збільшити надходження від приватизації, принаймні гарантуватиме, що сума 9 мільярдів гривень буде реальною.

ГОЛОВА. Дякую. Слово надається народному депутату Івану Чижу. ГОЛОВА. Слово надається народному депутату Вінському від фракції соціалістів. ГОЛОВА. Слово надається народному депутату Костенку від фракції Українського народного руху. ГОЛОВА. Прошу депутатів вносити конкретні пропозиції. ГОЛОВА. Хвилиночку! Хто за те, щоб розглянути питання, а потім іти на перерву, прошу проголосувати. Це стосується і холдингу “Укрполіметал”, про який ви кажете. А що стосується перерви, якщо є необхідність в перерві для того, щоб узгодити позиції між фракціями, то, будь ласка, це можна зробити, якщо фракції „Блоку Юлії Тимошенко” і „Наша Україна – Народна Самооборона” на цьому наполягають. Це вже нагальна необхідність. Перше. Це організаційні заходи з метою належної міжвідомчої координації та взаємодії, посилення контролю та реалізацію заходів щодо запобігання поширенню в Україні пандемічного грипу та гострих респіраторних захворювань, пов’язаних з ними епідемічних ускладнень та мінімізацію їх наслідків було активізовано роботу державної і надзвичайної протиепідемічної комісії при Кабінеті Міністрів України та відповідних надзвичайних протиепідемічних комісій в регіонах. Розпорядження 1294 Держмитслужби доручено відповідно до Закону про гуманітарну допомогу забезпечити невідкладне здійснення необхідних видів контролю та митного оформлення гуманітарної допомоги, що надходять до України в поширенню грипу А/H1N1 та гострих респіраторних захворювань. Також звертаємо увагу уряду на те, що вже четвертий рік порушується стаття 5 Закону України про Національний банк України в частині перерахування надлишку кошторисних доходів над кошторисними витратами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *